NASZĄ STRONĘ ODWIEDZIŁO 230 000 OSÓB!

Tylko u Nas... FILOZOFOWIE W OBIEKTYWIE III

Tylko u Nas... FILOZOFOWIE W OBIEKTYWIE II

Tylko u nas... ETYK WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

Robert Spaemann to zdaniem wielu wspólczesnych historyków filozofii najwybitniejszy dzisiaj przedstawiciel etyki. Jego zdaniem cała dzisiejsza filozofia potrzebuje właśnie etycznego namysłu nad kondycją współczesnego człowieka i otaczającego go świata.


Prof. Robert Spaemann w swoim mieszkaniu w 2007 roku

Tylko u nas... STEIN, PAPIEŻ I SIOSTRA ADAMSKA

Każde moje nowe tłumaczenie tekstów filozoficznych autorstwa Edyty Stein papież otrzymywał jako jeden z pierwszych czytelników i za każde osobiście mi dziękował - powiedziała nam siostra Janina Adamska, tłumaczka dzieł Edyty Stein na język polski, karmelitanka bosa z klasztoru w Bornem Sulinowie.


Siostra Janina Adamska wręcza Janowi Pawłowi II dzieła Edyty Stein, Watykan 1998

CYTAT MIESIĄCA

Pamiętajmy, że UE zjednoczyła się przeciwko trzem niszczycielskim siłom: hitleryzmowi, który przyniósł Holocaust, rasizm i skrajny nacjonalizm; sowieckiemu komunizmowi wespół z zimną wojną oraz kolonializmowi, z którym niektóre państwa Wspólnoty Europejskiej z bólem musiały się pożegnać. To właśnie te trzy „kontrpowody” przyczyniły się do wykształcenia wspólnego rozumienia demokracji, które stanowi cywilizacyjną podstawę EuropyKryzysowy charakter UE to jej nieodłączny element. Definiuje się ona nie przez wspólną tożsamość lecz poprzez odmienność. (…) Projekt europejski to nic innego jak reakcja obronna na strach przed okropieństwami wojny.

 
ANDRE GLUCKSMANN (FRANCUSKI FILOZOF 1937-2015)

Theme provided by Danetsoft under GPL license from Danang Probo Sayekti